De waterschappen Peel en Maasvallei en Roer en Overmaas willen voor alle Noord-Limburgse gemeenten de belastingen innen.
Door de belastingen samen te innen zou dit voor de gemeente een flinke kostenbesparing kunnen betekenen. De gemeenten Horst aan de Maas en Peel en Maas hebben inmiddels interesse getoond.
De beide Limburgse waterschappen werken al enige jaren samen, waarbij zij na eigen zeggen zo'n 750.000 euro jaarlijks besparen. Venlo is per 1 januari 2009 al overgestapt naar deze manier van belasting innen. Deze overstap leverde de gemeente zon 450.00 euro op.
De gemeenten hebben een uitnodiging ontvangen voor een bijeenkomst in het gemeentehuis van Venlo waarbij de mogelijkheden zullen worden toegelicht.
Als de waterschappen de gemeentelijke belastingen gaan heffen en er daarom veel bespaard kan worden, dan is het de hoogste tijd dat de betaaltermijnen tussen betalen per automatische incasso (10 termijnen) en betalen per eigen overschrijving ( 2 termijnen) tenminste worden gelijkgetrokken. Betalen per 10 termijnen levert voor de gemeente een aanmerkelijk renteverlies op. Belastingplichtigen zijn allemaal gelijk en dienen als zodanig ook gelijk door de gemeente Horst a/d Maas behandeld te worden