Herberg de Troost bracht tijdens de concerten gedichten van Jack Poels op muziek ten gehore. Die muziek kwam tot stand met hulp van Skinnie, Mo'Jones, Sjoerd Rutten, Tren van Enckevort en Jack Poels.
In de zes weekenduitzendingen van elk vijfentwintig minuten wordt ook ruim aandacht besteed aan de mensen die op welke manier dan ook bij de concerten betrokken waren. Hiertoe behoren alle muzikanten van Herberg de Troost, de gastmuzikanten en de herbergier. Ook mensen die tijdens de concerten met streekproducten uit de omgeving van Horst aan de Maas aanwezig waren zijn in filmische portretten vastgelegd. De uitzendingen zijn elke zaterdag en zondag te zien om 11.00, 13.00, 15.00 en 17.00 uur.
De uitzendingen worden uitgezonden in het weekend van 13-14, 20-21 en op 27-28 november en op 4-5, 18-19 en op 25-26 december en op 1 en 2 januari.

