Tot begin oktober vinden door het hele land de voorrondes plaats en op 22 oktober wordt de finale gespeeld op de Kennemer Golf & Country Club. Het inschrijfgeld gaat in zijn totaliteit naar Unicef. In het afgelopen jaar werd het ABN AMRO Ouder&Kind golftoernooi gespeeld op 119 golfclubs in Nederland, waarbij de deelnemers 70.000 euro bij elkaar sloegen.
Unicef, de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties, stelt het totale bedrag aan inschrijfgelden beschikbaar voor haar campagne voor het voorkomen van hiv bij baby's. Bijna elke minuut wordt er op de wereld een baby geboren met hiv. Dat zijn ruim 1.000 baby's per dag. Met de juiste medicijnen en zorg kan dat in 98% van de gevallen worden voorkomen.
De wedstrijden worden gespeeld met (groot)ouder-(klein)kindkoppels. Met het inschrijfgeld 20 euro per koppel kan Unicef bij 28 aanstaande moeders een hiv-test afnemen. Wanneer een moeder seropositief blijkt te zijn, krijgt zij zorg en medicijnen. Niet alleen om de overdracht van het virus op de baby te voorkomen, maar ook om de gezondheid van de moeder te beschermen. De opbrengst van het ABN AMRO Ouder&Kind Golftoernooi levert een zeer belangrijke bijdrage aan de campagne voor het voorkomen van hiv bij baby´s.