


Alhoewel zwerfvuil wordt ervaren als hinderlijk, zien velen het als een onoverkomelijk fenomeen wat verbonden is aan evenementen en wordt het geaccepteerd als onvermijdelijk. De organisatie van het nieuwe straatfestival Cambrinus, Kunst en de Buren denkt een oplossing te hebben door het zwerfvuil bij de bron aan te pakken. In eerste instantie lijkt hun oplossing te simpel voor woorden, maar de organisatie denkt dat dit plan gaat werken en het publiek tot een andere houding zal brengen. Communiceren over vuil is daarbij het motto.
Onlangs bood Cambrinus, Kunst en de Buren hun initiatief voor een buurtbijdrage voor een schoon Horst aan de Maas aan aan wethouder Birgit op de Laak. Daarbij legden zij duidelijk uit hoe een eenvoudig idee bij kan dragen aan een gezonde en schone gemeenschap.
De organisatie van Cambrinus, Kunst en de Buren stelt dat de gemeenschap zelf een bijdrage zou kunnen leveren aan een schone, gezonde en veilige gemeente. Als buurt wil ze daarbij het voortouw nemen en dit initiatief tijdens hun eigen festival in première laten gaan.
De gemeente Horst aan de Maas kent jaarlijks honderden evenementen, waarbij het niet zelden om grote happenings gaat. “Horst aan de Maas lijkt meer dan omringende gemeenten te grossieren in grootschalige evenementen”, verzuchte een ambtenaar ooit, na het tellen van de lijst met officieel aangemelde evenementen.
Bij ieder evenement ontstaat er overlast door zwerfvuil. Tot nu toe vindt de gemeente dat alle organisatoren het gebruikte terrein na afloop weer schoon moeten opleveren. Hoe dat gebeurt is de verantwoordelijkheid van de organisatoren.

