


Dat zegt voorzitter René Poels van de Stichting Wereldpaviljoen naar aanleiding van het nieuws dat Wonen Limburg geen investering mag doen van 750.000 euro in het Wereldpaviljoen. "Verschrikkelijk jammer dat we deze klus niet hebben mogen afmaken samen met Wonen Limburg. In het zicht van de haven wordt ons de pas afgesneden", aldus voorzitter René Poels van de Stichting Wereldpaviljoen.
Wonen Limburg zou het project realiseren in samenwerking met twee andere partijen die elk 750.000 euro zouden inbrengen. Nu VROM de stekker eruit heeft getrokken gaat het hele plan niet door. "Het prachtige futuristische BB-con-paviljoen hadden we graag gebouwd. Het kostte iets meer dan 2 miljoen euro. Dat bedrag kan de stichting alleen niet ophoesten', legt Meerlonaar Poels uit. Hij benadrukt dat Wonen Limburg de afgelopen twee jaren op een constructieve wijze geparticipeerd heeft in dit bijzondere project.
Door het standpunt van VROM is de Stichting Wereldpaviljoen in zwaar weer terecht gekomen. "Het Wereldpaviljoen is een te mooi en belangrijk project om nu het mes in het varkentje te laten steken. Er is een enorm draagvlak voor dit project vanuit het onderwijs in de regio en andere maatschappelijke organisaties. De Regio Venlo en de provincie Limburg staan eveneens vierkant achter ons. De directie van de Floriade juicht het Wereldpaviljoen toe. Het zou jammer zijn als dit plan ons nu uit de handen glipt, al besef ik dat het vijf voor twaalf is", aldus Poels.
Stichting Wereldpaviljoen werkt inmiddels aan een alternatief plan voor een Wereldpaviljoen. De stichting is in gesprek met een ondernemer en enkele geïnteresseerde partijen om te onderzoeken of op korte termijn een alternatief plan te realiseren is. Een architect heeft inmiddels opdracht gekregen om een nieuw en goedkoper Wereldpaviljoen te ontwerpen. De stichting gaat uit van een kostenplaatje van 1,2 miljoen euro.
Aanvankelijk dachten de initiatiefnemers van het Wereldpaviljoen dat ze binnen twee weken duidelijkheid zouden hebben over de haalbaarheid. "Dat gaat niet lukken", vertelt René Poels. "De verwachting is dat het ruim een maand duurt voordat we met alle partijen overeenstemming hebben en daarna een 'go of no go' kan worden gegeven. Ons doel is nog steeds dat we na de Floriade 2012 op Venlo Greenpark beschikken over een uniek Wereldpaviljoen met daarin een educatief- en recreatief belevingscentrum mondiale vorming en een wereldrestaurant en dat we tijdens de Floriade ons verhaal kunnen laten horen".

