Politie en burgemeester in Engeland

17-11-2011 door: Redactie
Afgelopen week zijn de wijkagenten van de gemeente samen met burgemeester Van Rooij drie dagen naar Lancashire in Groot-Brittannië geweest voor een werkbezoek. Wijkagenten Hans van Vulpen, Hans Nillesen, Dana van Rens en Nico Oudenhoven, de medewerkster jeugdzaken Gusta van de Mortel, de leiding en de burgemeester met zijn rechterhand openbare orde Martin Vries en beleidsondersteuners Jeanine Nas en Wil Goorren vertrokken vanaf Schiphol.
maskTop
Politie en burgemeester in Engeland
maskBottom

“Dat de burgemeester en Martin meegingen was niet voor niks: we trekken al veel langer samen op in het ontwikkelen van een meerjarenveiligheidsbeleid”, laat de politie weten. Beleidsondersteuner Nas zette de politie op het spoor van hun Britse collega’s. Zij was daar eerder geweest en had gezien dat de politie daar op een manier met burgers samenwerkte die men hier ook graag wil. Dit leidde tot een werkbezoek.

“We hebben veel gehoord over tal van onderwerpen maar natuurlijk hebben we ook zelf op straat en in de wijken meegekeken hoe dat in de praktijk uitpakt. Dan zie je politiemensen in een buurtmeeting komen vertellen wat er de afgelopen week in hun wijk gebeurd is, wat zij daaraan gedaan hebben met anderen en wordt samen met de buurtbewoners ook gekeken of er nieuwe aandachtspunten zijn ontstaan waarop de politie haar pijlen kan richten”, vertelt de politie.

Het werkbezoek heeft de wijkagenten flink geïnspireerd. Zo zagen ze in een wijk dat de bewoners zelf met assistentie van een politieman preventieve snelheidscontroles met een lasergun verrichten, dat overtreders een waarschuwingsbrief krijgen en bij een tweede overtreding een huisbezoek en een boete van de politie en leerden ze over een project om alcoholmisbruik bij jongeren tegen te gaan met hele slimme maar toch simpele zetten.

“We laten u stukje bij beetje zelf ondervinden wat we daar aan inspiratie hebben opgedaan. Want uiteindelijk zijn we voor u naar Lancashire geweest. Om uw veiligheid en leefbaarheid in Horst aan de Maas nóg beter te maken”, laat de politie weten. Wijkagent Hans Nillesen aan het einde van het bezoek: “Het werkbezoek aan Preston UK zit er weer op. We zijn nu vol met nieuwe ideeën over neighbourhood policing onderweg naar het vliegveld.” Even later verscheen op Twitter een bericht van Dana van Rens: “Thuis aan het nagenieten van onze reis. Wat een positieve mindset hebben onze Engelse collega’s. ’Be inspired’ is bij mij zeker gelukt.”

Reageer op dit artikel
Schrijf als eerste bezoeker een reactie op dit artikel!
DE SERVICEVERLENING VAN DE BIEB MAG NIET LIJDEN ONDER DE BEZUINIGINGEN

 eens
 oneens
Uitgebreide reactie op deze poll? Klik hier
Disclaimer | Copyright© 2012 Kempen Nieuwsmedia b.v. | Ontwerp & realisatie Kempen Communicatie
Kempen Nieuwsmedia b.v. is partner van Kempen Communicatie b.v..
Kempen Communicatie: Advies, Vorm, Media, Interactief, Print