Het leveren van een hoge kwaliteit aan vervoer en het bieden van een goede en snelle oplossing voor de treinreizigers waren de grootste uitdagingen die NS in de aanbesteding stelde. Tom Roefs, algemeen directeur van Munckhof licht toe hoe Munckhof dit aangepakt heeft: “Wij kunnen ons onderscheiden in de markt door onze grote innovatiekracht en de oplossingsgerichte aanpak die we aanbieden. Daarnaast hebben we inmiddels veel ervaring in het regisseren van complexe vervoersprojecten. De NS onderschrijft dit en ze hebben het vertrouwen uitgesproken in Munckhof. Daar zijn we uiteraard ontzettend trots op.”
Om de opdracht uit te voeren gaat Munckhof intensief samenwerken met onderaannemers in het gewonnen perceel. Jos Poortinga, directeur van de Munckhof Taxi divisie: “De NS heeft ons de opdracht gegund om het vervoer te organiseren in Friesland, Groningen, Drenthe, Gelderland, Limburg en een deel van Noord-Brabant, Flevoland en Utrecht. Door de inzet van eigen touringcars en samen te werken met een groot aantal onderaannemers zijn wij in staat snel vervoer ter plaatse te hebben bij een stremming. De regie van het vervoer zal georganiseerd worden in het regiecentrum van Munckhof in Horst.”
Munckhof mag vanaf juli 2012 het treinvervangend vervoer gaan verzorgen voor tenminste vier jaar. De opdracht levert per jaar enkele miljoenen omzet op. Ook wordt het regiecentrum van Munckhof in verband met de opdracht uitgebreid worden met enkele medewerkers.

